Poliklinika – V PONDĚLÍ (1. 6. 2020) VEŘEJNĚ PREZENTOVANÉ PLÁNY JEDNOTLIVÝCH PODLAŽÍ

Některé násl. otázky a podněty byly v pondělí veřejně pokládány vedení města a architektovi přímo ze strany lékařů:
– Pediatři ve 3. NP, absence intimního prostoru pro přebalování, kojení, prostoru pro kočárky.
– Absence požárního výtahu (jak se dostane matka se třemi dětmi ze třetího patra při požáru?).
– Koncept sdílených čekáren vs. chřipková epidemie (současnou pandemii snad ani nezmiňuji).
– Nutnost odvážet „RYCHLOU“ zkolabovaného (pozvraceného, pomočeného) pacienta před zraky dalších pacientů.
– Do čekárny plicního lékaře se pacienti dostanou přes společné čekárny praktiků?
– Nesmyslné, sice hezké, ale pro budovu ZCELA NEVHODNÉ A ATRIUM, které stavbu prodražuje a neumožňuje změnit dispozice čekáren tak, jak lékaři požadují.

LÉKAŘI VEDENÍ MĚSTA JASNĚ SDĚLILI, že raději několik měsíců či let počkají ve stávajících prostorech na Kojetické s tím, že raději uvítají funkční budovu než líbivou, ale nevyhovující stavbu.

Výsledkem téměř 4 hodinové prezentace byl návrh INDIVIDUÁLNÍCH schůzek architekta a možná i představitele města s lékaři. Někdo by si mohl pomyslet, že se může jednat o snahu lékaře s odkazem na jejich nepřítomné kolegy a jejich „protichůdné“ potřeby pěkně „zpracovat“, něco málo upravit a šup – ŽÁDOST O STAVEBNÍ POVOLENÍ. Volby jsou tu přeci již za dva roky. Pan architekt Rujbr si polikliniku jako „pomník“ cenově navýšený ze 66 milionů na 137 také asi zaslouží, že?

Na pondělní prezentaci sdělil:
„Když jsme dělali ten soutěžní návrh, byli jsme jedním z vyzvaných týmů, měli jsme na to rekordně krátkej čas………. Jo, takže já bych jenom ten základ 66 uvedl na pravou míru, že to byl skutečně nějakej prvotní odhad, kterej jsme dávali k soutěžnímu návrhu.“
Tedy cena do architektonické soutěže (vypsaná za starostování paní Mgr. Lenky Mrzílkové) byla dána na základě „nějakého prvotního odhadu“??? Dle tehdejšího sdělení pana starosty na osobní schůzce (cca podzim 2019) bylo sděleno, že Rada města vybrala tohoto architekta kromě jiného i právě kvůli této nabídnuté v porovnání s ostatními nabídkami nízké ceně. Někdo by se mohl i domnívat, že jde o ÚČELOVÉ NAVÝŠENÍ NÁKLADŮ.

V pondělí padl i argument, že je třeba spěchat i z důvodu poskytnutí dotace. Dotace jsou ale také veřejné peníze, tedy naše peníze, jen z jiné kapsy. Jiné dotační tituly jistě budou i o něco později.

Galerie

Originální pdf
Originální pdf
Originální pdf
Originální pdf
Originální pdf
Originální pdf
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments