Spolkový život v Nera

,,Máme ho v Nera? A můžeme ho vidět?“

Proč si ve sdružení Speciál Neratovice myslíme, že je podpora místních spolků a vůbec všech neziskových zájmových skupin důležitá?

Neratovice vyrostly kolem fabrik, továren zprvu zaměřených na výrobu třeba mýdla a svíček, později chemikálií.

Teď velká část z nás dojíždí za prací do Prahy a okolí.

Po Neratovicích se říká, že se sem lidi jezdí jen vyspat a nezajímají se o dění ve městě. Kdo ještě nemá děti nebo už jsou velké, tak ho nic a nikdo nenutí vystrčit nos z paneláku. A my bychom rádi zvedli lidi z kanapí a křesel.

V Nera není o spolky a různá zájmová sdružení nouze. Máme tu ochotníky, rybáře, skauty, turisty, sportovce všeho druhu, zahrádkáře, chovatele atd.

Jeeeeeenže víte, že můžete jít s místními turisty 10.9. „Na houby“? Nebo že 23.-25.9. pořádají rybáři Neratovice závody s názvem „Neratovický sumec 2022“? Pokud jste členy nebo zabíjíte čas lovením informací na internetu, tak to asi vědět budete, jinak nemáte šanci.

S přáním přispět vlastníma rukama ke zkrášlení našeho města jsme letos na jaře s A. Proškovou založily okrašlovací spolek Srdcovka – podle trvalky, co má květy jako srdíčka.

První neratovický okrašlovací spolek Srdcovka

Chtěly bychom, aby dospívající děti z Nera neodcházely žít jinam, kde je to hezčí. Kde to už někdo hezčí udělal. Chceme pomáhat zakládat a udržovat nové sousedské záhony. Chceme lidi inspirovat k tomu, aby se taky zkusili zasloužit o zkrášlení okolí svých domovů – i kdyby jen občasným zvednutím odpadku, vytržením plevele na chodníku u plotu nebo vyhrabáním navátého listí u vchodu svého paneláku.

Spolky, kroužky a další zájmové útvary mohou pomáhat i s organizací nových společenských událostí, které máme všichni rádi a kterých není nikdy dost. Vedle skvělého festivalu piva a blues třeba nová hudební tradice

„MILUJI – Nera 2023“ 

nebo festival „Všichni jsme chemie“

nebo „Máme rádi Labe 2023“?

Nebo vás napadá něco jiného? Dejte nám prosím vědět 🙏 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *