Z čeho mám radost aneb Co se (mi) povedlo v období 2018-2022

* Lesní naučná tělocvična https://lesninaucnatelocvicnaneratovice.cz (přijďte vyzkoušet akátové prvky a každý měsíc nový kvíz)

* akce „100 růží pro jižní Výsluní“ – založení sousedských záhonů podél domů Na Výsluní 1296-1299, 1302-1305, 1308-1314 (budu ráda, když se přidáte i v ostatních částech Nera😊 )

* dvě květinové semínkárny (zdarma semínka letniček i trvalek v chráněné cukrárně „Pojďte dál” na Kojetické1023 a ve Zdravé výživě „Pohoda“ na Dr. E. Beneše 1035)

* dva komunitní kompostéry (Na Výsluní 1308 a za nám. Republiky 990) – zapojení 40 domácností, zrychlené kompostování kuchyňského rostlinného odpadu v zateplených kompostérech SIVA TRIO s kalifornskými žížalami, využití kompostu na záhoncích

organizace konference o způsobech využívání dešťové vody pro městskou zeleň (tzv. modrozelená infrastruktura, přednášky pro zájemce z celého regionu, příslušné referenty MěÚ a zastupitele – moc si přeju, aby nezůstalo jen u slov🙏)

přesun projektu přístaviště mezi jez a železniční most – trojí příprava zařazení bodu do programu zastupitelstva města, petice – žádost o projednání bodu

* svolání mimořádného zasedání zastupitelstva města – schválení finanční pomoci po loňském tornádu na jižní Moravě

* tři sousedská odpoledne s blešími trhy v parku u nemocnice (ekonomický i ekologický způsob, jak dát odloženým věcem šanci na „nový život“ a sousedům možnost „úlovku za babku“)

tři dětské večerní pohádkové stezky odvahy

* dvě sousedské soboty „Ukliďme Výsluní“

* historická komentovaná vycházka v Lobkovicích

městská hra „Procházka se Speciálem“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *